1. Attesten en certificaten
De benodigde attesten en certificaten (van toe te passen materieel en materialen) moeten op het werk aanwezig zijn voor de start van de uitvoering. De bouwbegeleider zal deze verzamelen en na de oplevering van het project overdragen aan de opdrachtgever. Voor keuring en stort vloer kunnen deze zaken gevraagd en voorgelegd worden aan Bouw- en Woningtoezicht.
2. Goedgekeurde tekeningen en berekeningen
De noodzakelijke tekeningen en berekeningen dienen niet alleen te zijn ingediend bij Bouw- en Woningtoezicht, maar dienen voor de start van de uitvoering, ook goedgekeurd op het werk aanwezig te zijn. Indien dit in verband met de voortgang problemen geeft, kan de constructeur nadere afspraken maken met de inspecteur. De bouwbegeleider zal voor alle belangrijke onderdelen de status nagaan en de voortgang bewaken.
3. Keuring door de inspecteur van Bouw- en Woningtoezicht
De keuring door de inspecteur van Bouw- en Woningtoezicht verschilt van plaats tot plaats en zelfs binnen één plaats van inspecteur tot inspecteur. Dit is een eigen verantwoordelijkheid van de gemeentelijke dienst en staat geheel los van de verantwoordelijkheden van de bouwbegeleider. Deze heeft als taak erop toe te zien dat de inspectie vooraf op de hoogte wordt gesteld van alle belangrijke elementen van het project. Het keuren van wapening is zo’n belangrijk moment.